Кредит для пенсіонерів в Україні

Стабільний дохід пенсіонерів в Україні – один з привабливих факторів при видачі кредитів і позик. Ця категорія громадян країни, за даними статистики, відрізняється серйозним підходом до виплат обумовлених сум – несе сувору відповідальність за строки погашення, не порушує умови позики, нерідко погашає заборгованість в найкоротші терміни. По суті, пенсіонери є найбільш бажаними клієнтами фінансових установ, можуть розраховувати на швидку видачу кредитів на загальних підставах, а іноді і на пільгових умовах.

0.01% в день*
до 3000 грн.
5 - 30 днів
pay
10 хвилин
0% в день*
до 15000 грн.
7 - 30 днів
pay
15 хвилин
0.01% в день*
до 15000 грн.
1 - 30 днів
pay
15 хвилин
0.01% в день*
до 10000 грн.
1 - 30 днів
pay
10 хвилин
0% в день*
до 10000 грн.
7 - 30 днів
pay pay
5 хвилин
1.9% в день*
до 7000 грн.
1 - 30 днів
pay
15 хвилин
0.01% в день*
до 15000 грн.
2 - 65 днів
pay
20 хвилин
0.01% в день*
до 10000 грн.
3 - 30 днів
pay
10 хвилин
0.01% в день*
до 30000 грн.
1 - 35 днів
pay
15 хвилин
1.9% в день*
до 5000 грн.
1 - 30 днів
pay pay
10 хвилин
0.01% в день*
до 10000 грн.
1 - 27 днів
pay
3 хвилин
0.95% в день*
до 15000 грн.
7 - 21 днів
pay
25 хвилин
0.88% в день*
до 15000 грн.
5 - 30 днів
pay pay
20 хвилин
1.5% в день*
до 3000 грн.
3 - 30 днів
pay pay
10 хвилин
0.95% в день*
до 5000 грн.
7 - 30 днів
pay pay
15 хвилин
0.8% в день*
до 3500 грн.
7 - 65 днів
pay pay
10 хвилин

Крім основних вимог до позичальника-пенсіонера, існують і додаткові, якщо клієнт розраховує на збільшення розміру кредиту:

 • Застава – позика з забезпеченням. В якості банківської страховки в першу чергу розглядається нерухомість та транспорт. У цьому випадку банк прийме позитивне рішення, якщо власник на перераховані володіння або частки – сам позичальник. Крім основних предметів застави, розглядаються цінні папери, дорогоцінні метали та інші предмети розкоші.

ВАЖЛИВО! На відміну від банків, фінансові компанії не вимагають надання застави!

 • Трудова зайнятість. Нерідко, пенсіонери продовжують працювати, навіть вийшовши на заслужений відпочинок. У цьому випадку, довідка про зарплату і стаж зіграє величезну роль для прийняття позитивного рішення банком. Враховуючи стабільні додаткові доходи крім пенсійних виплат, сума кредитних коштів може збільшитися.
 • Порука. Банк прийме позитивне рішення по кредиту для пенсіонерів в тому випадку, якщо платоспроможність поручителя позичальника підтверджується документально. В першу чергу, кредитна організація оцінює фінансовий стан близьких родичів позичальника – чоловіка/дружини, дітей, онуків. Перевіряється кредитна історія, участь у подібних процедурах з благополучним результатом, доходи поручителя, майнове володіння.
 • Хороша кредитна історія. Позитивна відповідь банку та збільшення кредиту буде залежати і від фінансового минулого позичальника, якщо пенсіонер здійснював раніше подібні банківські операції або регулярно і своєчасно гасить мінімальні платежі по кредитних картках.

Умови можуть змінюватись в залежності від політики банку. До прийняття рішення про взяття грошових коштів у банку позику, важливо уважно прочитати і застосувати до власної ситуації пункти договору. Не зайвим буде ознайомитися з умовами інших кредитних організацій.

Процедура оформлення кредиту пенсіонерам в Україні

Стандартна процедура оформлення кредиту передбачає наступний пакет документів:

 • Паспорт та його копія. Спеціально робити дублюючі документи немає потреби – оператор сам підготує потрібні папери.
 • Пенсійне посвідчення та його копія.
 • Довідка про пенсійних відрахувань з Фонду за останні півроку. Якщо виплати відбуваються на банківську карту, важливо надати її для складання виписки.
  Довідка про доходи (для працюючих пенсіонерів).
 • Документи про майно, що підтверджують право на власність (для збільшеної суми кредиту готівкою пенсіонерам).

Подача заяви на кредит і відповідь банку, як правило, відбуваються в один день. Навіть після позитивного рішення фінансової організації про видачу кредиту для пенсіонера в Україні, рекомендовано знову зважити власні можливості, оцінити ризики і потім лише в повній впевненості в своїх силах, брати позику.

Основні обмеження за кредитами пенсіонерам

Три головні вимоги у банків на кредит пенсіонерам в Україні, наступні:

 • Вік. На момент повного повернення позикових коштів, боржнику повинно виповнитися не більше 75 років. Вимога виходить з статистики середньої тривалості життя та інших різних міркувань, щодо яких банк має право не поширяться в разі відмови.

Важливо! Фінансові компанії видають позики пенсіонерам до 90(!!!) років. Отримавши відмову в банкі з-за віку, варто звернутися в одну з фінансових компаній зі списку вище.

 • Розмір кредиту. Максимальна сума наданих коштів складе п'ятикратний розмір мінімальних пенсійних відрахувань. Часто потрібно більше, тому відмова в кредиті – нерідке явище.
 • Страхування життя. Банк заздалегідь прораховує всі ризики, пов'язані з видачею кредиту пенсіонеру. Тому сума страховки вже включена в передбачувані процентні виплати, і відмовитися від неї не можна.

Чому відмовлено у кредиті

Причини, по яким дають негативну відповідь за заявкою на кредит пенсіонеру, вагомі. Найбільш поширені з них:

 • Помилкові дані. Так як офіційні документи – паспорти, пенсійні посвідчення, майнові права – підробити проблематично і пенсіонери навряд чи підуть на такий ризикований крок, то в категорію найбільш часто підроблюваних довідок потрапляє інформація про доходи, якщо кредитується, що працює. Зазвичай, такі громадяни влаштовані неофіційно або їх доходи штучно заниженими/завищеними. У будь-якому випадку служба безпеки банку все одно дізнається правду, і тоді розраховувати на схвалення не доведеться.
 • Велика віддаленість від банку. Враховуючи здоров'я і вік пенсіонера, вносити щомісячні платежі на іншому кінці міста чи з великою комісією у відділенні іншого банку, погодитися не всякий. Звідси прострочення та інші неприємності і як підсумок – відмова в кредиті.

ВАЖЛИВО !!! При видачі позик пенсіонерам МФО місце проживання не має значення. Заявки на кредит подаються в режимі онлайн, гроші надходять на карту.
По цьому, якщо банк відмовив у видачі позики пенсіонеру – рекомендуємо звернутися в одну з перевірених компаній у списку вище

 • Зіпсована кредитна історія. Якщо раніше кредит для пенсіонера видавався будь-яким банком в Україні, але історія платежів має штрафи та інші стягнення, буде 100% відмову. Багато банківських організацій пропонують допомогу у відновленні довіри, тому перш за все, слід опрацювати питання отримання кредиту в цьому напрямку.
 • Раніше не погашені кредити. Більше одного кредитного зобов'язання на руках – традиційне явище в Україні. Високі процентні ставки і принадні пропозиції по рефінансуванню, призводять до того, що споживач вплутується в грошову кабалу, не володіючи достатніми знаннями. І навіть якщо клієнт справно платить за кількома кредитами, не факт, що звернення в банк за ще одним розглянуть позитивно.

Тим не менш, відмова в кредиті пенсіонеру – не привід впадати у відчай. Краще проаналізувати нинішнє становище і почати відкладати певні суми для задуманої мети, робити вклади за запропонованими відсотками або скористатися іншими не кредитними продуктами банку.